När du valt kommer butiken visa delar för vald moped och universella produkter.
Information om Turbo Kit Avgassystem (Lacada) Underliggande
Turbo Kit H10035 Lacada (Klarlackat), underliggande avgassystem, strypt och CE-godkänt, passar till mopeden Motorhispania Furia / SM till och med 2007.
Turbo Kits avgassystem är handtillverkade med hjälp av dagens senaste teknik för att få fram optimal passform och prestanda. Varje avgassystem genomgår en noggrann analysering i Turbo Kits labratorier samt bearbetas, och utvecklas i deras avancerade datasystem för att Du ska få den optimala vrid- och hastighetsökningen när Du köper ett Turbo Kit!
Dessa avgassystem är speciellt designade för racing och används idag i flertalet racetävlingar världen över med goda resultat. Samtliga Turbo Kit-avgassystem är lackade med värmeresistent klarlack för lång livslängd och en riktig racelook.
OBS!! Rörets utformning och dragning skiljer sig till olika mopedmodeller, denna bild är endast en hänvisning för att vissa hur rörets finish är samt vilken typ av ljuddämpare som det levereras med.
Monteringssats medföljer.
Detta avgassystem passar följande moped modeller:
Motorhispania Furia / SM till och med 2007 (med sexväxlade motorn)
OBS!! Detta system levereras med strypning OBS!!
Info angående strypta avgassystem.
Strypta system är CE-godkända och levereras med ett intyg.
Läs informationen i denna artikel gällande E-intyg / godkända avgassystem:
Information gällande E-intyg (Avgassystem)
