När du valt kommer butiken visa delar för vald moped och universella produkter.
Information om Yasuni Avgassystem (R1) - AM6 - Svart
Avgassystem TUB903TH Yasuni R1 med svart ljuddämpare till Aprilia RS50, Yamaha TZR och Rieju RS2 med AM6-motorn.
R1 är ett underliggande effektsavgassystem anpassat för att användas med originalliknande cylindrar på 50cc och kan köras antingen med eller utan strypning beroende på vad man är ute efter. Utan strypning levererar detta trimrör bra effekt på lättare sportsetuper samtidigt som det håller den höga kvalitet som Yasuni länge varit kända för.
Denna modell av R1 levereras med blank svart ljuddämpare!
Egenskaper:
- Underliggande
- Svart, blank ljuddämpare med modern design och konstruktion
- Perfekt för 50cc cylindrar. Både original och sport
- Anslutningsdiameter mot cylinder: 25 mm
- Monteringssats medföljer
- E-godkänt i strypt utförande
- Kan även köras ostrypt för maximal effekt
Vid leverans så sitter det en strypning monterad i avgassystemet och det är en punktsvetsad bricka i mynningen på kröken.
Info angående strypta avgassystem.
Tillverkarna gör ofta CE-godkända versioner av sina effektrör, med skillnaden att
de strypta rören har en punktsvetsad bricka i mynningen till kröken.
Denna bricka kan tas bort för tävlingsbruk, men då försvinner även CE-godkännandet.
Mer info om CE-märkningar och strypningar kan du hitta på www.twostrokerider.se
Läs informationen i denna artikel gällande E-intyg / godkända avgassystem:
Information gällande E-intyg (Avgassystem)
Tillbehör
-
-
Yasuni Ljuddämparpackning (All models)
27.28 krOBS! Välj rätt längd. Behöver du 1 meter ska du köpa 10 stOBS! Välj rätt längd. Behöver du 10 meter ska du köpa 10 stOBS! Säljs styckvis. Köp det antal du behöverOBS! Innan du beställer, kontrollera att hålbild och mått på drev stämmer med mopedens originaldrev.OBS! Innan du beställer, jämför fäste och utseende så de stämmer med originalgreppOBS! Innan du beställer, kontrollera att dimensionerna stämmer med ert nuvarande däckOBS! Innan du beställer, kontrollera att munstycket stämmer med det som sitter i din förgasareOBS! Innan du beställer, kontrollera att beläggen stämmer med de på mopedenOBS! Innan du beställer, kontrollera att styrets längd stämmer med ditt nuvarande, samt att tjockleken passar det monteringskit du tänkt användaOBS! Innan du beställer, kontrollera att batteriets storlek och typ stämmer med vad som passar ditt fordonOBS! Innan du beställer, kontrollera att kedjan passar dina drev och har rätt längdOBS! Innan du beställer, kontrollera att luftfiltret passar din förgasare och insug, eller i filterboxOBS! Innan du beställer, kontrollera att ljuddämparen passar ditt avgassystem och har de mått du är ute efterOBS! Kontrollera att produkten stämmer överens med den du ska ersätta innan beställningOBS! Kontrollera att storleken på dessa vikter är rätt för din variator innan beställningOBS! Tändstift är inte modellanpassade. Kontrollera att detta stift har den specifikation du ska ha innan beställning!OBS! LED-lampor kräver likström. Matas lampan med växelström så kan skador uppstå! -
Universell produkt
-
Liknande produkter
-
Yasuni Avgassystem (R1) - AM6 - Svart
1817.49 krbevakaBevaka:Ange din e-postadress så skickas ett meddelande till dig så snart varan åter finns i lager
